Volejte zdarma

800 Reklam

Nejprve vytočíte 800
a pak podle písmen na
svém telefonu 735536

Tento článek je ze série článků, kde se snažíme upozornit na nešvary v reklamě. Upozorňujeme, že tyto reklamy nejsou výrobkem firmy SVĚTELNÁ REKLAMA Hrkal a Greiner s.r.o.

Flekaté světelné reklamy

14.06.2011 - Špatné příklady

fleky na světelné reklamě

Plošná světelná reklama by měla svítit jednolitě bez znatelných stínů či tmavých fleků. U některých světelných reklam však tyto fleky vidíme. Proč?

Nejčastější příčiny jsou dvě. Zákazník tlačí na snížení ceny a výrobce se proto snaží ušetřit jak se dá – použije tenčí materiál, levnější barvy a nebo (a to je náš případ) umístí do panelu méně osvětlovacích těles. Jejich vyzařovací úhly a světelný tok pak nedokáže pak vysvítit plochu jednolitým světlem.

Druhou příčinou je, že konstrukčně je zvoleno řešení, kde zdroje světla jsou příliš blízko prosvětlované ploše, a světlo nemá dostatečný prostor pro rozptyl.

V obou případech bychom světelnou reklamu mohli vyrobit tak, že bychom použili více světelných zdrojů v kombinaci s méně propustnou rozptylovou plochou. Avšak to znamená zvýšení ceny. Takže je jen na vás, pro jakou světelnou reklamu se rozhodnete – levnou a flekatou nebo dražší ale světelně jednolitou.