Volejte zdarma

800 Reklam

Nejprve vytočíte 800
a pak podle písmen na
svém telefonu 735536

Světelné panely

Základní rozdělení reklamních panelů je na jednostranné a oboustranné. Jednostranné panely se umisťují celou plochou na zeď a prosvětlena je pouze jedna strana. V některých případech (když je panel volně zavěšen v prostoru nebo umístěn před sklem) je viditelná i zadní stěna a tudíž je potřeba ji vyrobit jako pohledovou (bez viditelných spojů).

Oboustranné světelné panely mají prosvětleny dvě strany. Umisťují se vystrčené kolmo na fasádu (pak se také někdy označují jako výstrčky nebo praporce) nebo se zavěšují pod strop.

Tvar panelů může být rozmanitý – od běžných pravidelných tvarů jako jsou čtverec, obdélník, kruh či elipsa až po různé atypické tvary, které kopírují logo nebo jsou ve tvaru, který doplňuje reklamní informaci (např. kytara pro obchod s kytarami).

Konstrukční řešení panelů je také různorodé. Klasické konstrukce využívají plexisklo přichycené v čelní ploše panelu. Další konstrukce vytváří panely, které mají prořezané nápisy v čelní stěně, která je kovová, a pak svítí pouze prořezané nápisy. Tato konstrukce se může vylepšít tím, že písmena prostupují prořezanými otvory a předstupují před čelní desku.